Günü kurtardı

Yasin Yıldırım

İletişim Bilgileri

Hatay maçındaki hüsranın ardından gözlerin çevrildiği Trabzonspor, Pendik galibiyetiyle şimdilik ciddi bir krizden çıktı. 3 puan geldi ama ortaya konan futbol tribünleri tatmin etmedi. Nenad Bjelica, takımının oyununu geliştirmek zorunda. Zira Karadeniz’in dalgalı sularında bu şekilde dümende fazla kalamaz.

Fırtına adına belki de tek olumlu şey Paul Onuachu’nun performansı. Maçın hemen başında Nijeryalı yine çıktı sahneye kornerden golünü attı. Üçüncü maçında skor üretti. Orta sahada aldığı topları da çok iyi dağıttı. Sorun bordo-mavililerin onu yeterince topla buluşturamaması. Edin Visca ve Trezeguet ikilisi kanatlarda hiçbir varlık gösteremedi. Onların verimsizliği oyun kalitesini düşürdü. Pendik savunması frikikte sahilde yatar gibi uzanınca, Bakasetas 27. dakikada golü attı ama rahat bir maç beklentisi kısa sürede yerini strese bıraktı.

Pendik, on dakika sonra Çekiçi ile farkı bire indirdi. Konuk ekip geri kalan sürede Trabzonspor’a kafa tuttu, orta alanı çok çabuk geçti. Uğurcan rakibe kontrolsüz dalışı sonrasında penaltının kıyısından döndü. Mendy de ikinci sarıdan atılınca (Tartışılacak bir karttı) sürekli baskı yedi Trabzon. Kaleci formsuz, tandem sorunlu, kanatlar da çalışmıyor. Kısacası çözülmesi gereken çok şey var. Trabzonspor günü kurtardı ama gelecek adına umut vermedi


Yasin Yıldırım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir