Sivas Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol Tarifi

 Sivas tren garı şehir merkezine 3 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca merkezi bir yerde olduğundan her gün yüzlerce kişi burayı tercih etmektedir. 

 

 Sivas Tren Garı Nerede?

 

 Sivas tren garı Sivas’ın il merkezine bağlı olan Kadıburhanettin mahallesinde yer alan bir demiryolu istasyonu olarak bilinir. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde bulunan Sivas merkez ilçesi ile birlikte toplam 17 ilçeye sahiptir. Sivas’ta yer alan tren garı 1930 senesinde inşa edilmiştir. Sivas şehir merkezinde bulunan Sivas tren garı ile birçok yere kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür.

 

 Sivas tren garı birçok otele de yürüme mesafesi olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilir. Sivas tren garı ayrıca Sivas 4 Eylül stadyumunun tam karşısında yer alır. Sivas tren garı Türkiye Cumhuriyeti Devlet demiryollarına aittir. Güney Kurtalan ekspresi, Doğu ekspresi, Divriği Sivas treni ve Van gölü ekspresi ile 4 hatlı olarak hizmet verir.

 

 İstasyon 7 gün 24 saat açıktır ve seyahat kartının satıldığı satış noktaları da vardır. Ayrıca tren garında engelli erişimine uygun birçok alan da vardır. Sivas tren garı şehir merkezine yürüme mesafesindedir ve 3 km uzaklıkta yer alır. Sivas tren garına özel araçlarla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. 

 

 Telefon Numarası

 

 Sivas garı Sivas’ın merkezinde yer alır ve TCDD’ye bağlı olarak hizmet verir. Ankara-Kars demiryolunun üzerinde yer alan istasyon 31 Ağustos 1930 senesinde hizmete açılmıştır. Otoparkı olan Sivas tren garının telefon numarası da 0346 221 10 91 olarak tespit edilmiştir.

 

 Sivas tren garının adresi ise Gültepe, 58080 Merkez/Sivas olarak karşımıza çıkar. Sivas tren garı 24 saat boyunca açıktır ve sefer saatleri gün gün değişir. Sefer saatleri güncel olarak internet üzerinden takip etmek mümkündür. 

 

 Bilet Fiyatları

 

 Sivas tren fiyatları her sene güncellendiği için şehirlerarasında tren fiyatlarını güncel olarak takip etmekte fayda vardır. Sivas tren garında en ucuz standart bilet fiyatları öğrenciler için 53 TL olarak belirlenmiştir. Ankara-Sivas tren biletinin fiyatı 118 TL’dir. Sivas ile İstanbul arası tren ile toplamda 5,5 saat sürer. 

 

 Sefer Saatleri

 

 Sivas tren garından her gün 8 kere tren seferi yapılmaktadır. İstasyondan kalkan ilk tren Kars yönüne gider ve gece 00:51 saatinde kalkar. Saat 02:15’de Kars’a, 05:04’te Kars’a, 06:24 saatinde ise Malatya’ya sefer vardır. Sabah 07:50’de Divriği, 17:20’de Divriği, 19:52’de Ankara Garına 22:13’de ise yine Ankara garına seferler vardır. Son sefer ise 23:26’da Kurtalan olarak bilinir.

 

 Sivas treninde güzergah Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağ madeni, Yıldızeli ve Sivas olarak 8 seferdir. Sivas tren garında yaz ve kış sefer saatleri değişebildiği için mevsimler olarak da sefer saatlerini kontrol etmekte fayda vardır. 

 

 Yol Tarifi

 

 Sivas tren garının yakınlarından geçen toplu taşıma hatları 13, 24B, 26/17 ve R6B olarak karşımıza çıkar. Sivas tren garına yakın olan otobüs durağı Kökçüoğlu camii durağıdır. Merkez bölgesinden Büyük cami tramvay durağına gelip 2 dakika yürüyerek de tren garına gelebilirsiniz. Eğer Sivas tren garına özel araç ile gitmek isterseniz Kadıburhanettin mahallesine gitmek gerekir. Sivas tren garı şehir merkezine ortalama 3 kilometre uzaklıkta yer alır. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir