Kılıçdaroğlu: “Dünyanın Neresine Giderlerse Gitsinler 418 Milyar Doları Alacağım”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kez daha iktidara yakın gruplara aktarıldığını iddia ettiği 418 milyar dolarla ilgili konuştu, ‘Dünyanın neresine giderlerse gitsinler o parayı bu ülkeye getireceğim’ ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu; Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Grup, Kolin Holding ve Makyol Grubu’nu, iktidardan aldığı ihaleler nedeniyle “Beşli Çete” olarak niteliyor.

CHP lideri, AK Parti’ye yakın iş insanlarına 20 yıllık iktidar süreci boyunca ise 418 milyar dolar aktarıldığını öne sürüyor ve seçim vaadi olarak bu parayı geri alacağını söylüyor.

Kılıçdaroğlu bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve parti kurmaylarıyla birlikte Gaziantep Nurdağı’nda depremzedelerle buluştu.

Kılıçdaroğlu’nun burada yaptığı konuşmada gündeminde yine 418 milyar dolar vardı: “418 doları milyarı getireceğim. Nasıl alacaksınız diyorlar. Dünyanın neresine giderlerse gitsinler o parayı bu ülkeye getireceğim.”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından öne çıkan bölümler şöyle: 

‘Saraylarda gözüm yok. Sizler gibi yaşamak istiyorum. Zaten sizler gibi yaşıyorum.’

‘Siyaset zenginleşme aracı değildir. Malı götürmeye izin vermeyeceğim. O 418 milyar doları sizin için alacağım. 418 doları milyarı getireceğim. Nasıl alacaksınız diyorlar. Dünyanın neresine giderlerse gitsinler o parayı bu ülkeye getireceğim.’ 

‘Depremde yıkılan ve ağır/orta hasarlı bina sayısı 817 bin 48. Söz verildi. Size binalar yapacağız dediler. 2 yıl ödemesiz, 20 yıl taksitle size satacağız dediler. Ben Nurdağı’ndan bütün depremzede kardeşlerime söz veriyorum. Bu binaların tamamı yapılacak, 5 kuruş alınmayacak.’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*